• Industrieweg 62
    8071 CV Nunspeet

HMT Herd Management tools

HMTools (Herd Management Tools) geven informatie over de Blood NEFA en de vetzuren.

Wanneer u de VVB Bedrijfsmanager of een managementsysteem van Uniform Agri gebruikt, komt de uitslag van dit vetzurenonderzoek in het managementsysteem te staan. De overige veehouders krijgen voorlopig nog de standaard MPR uitslag en daarnaast per mail de MPR uitslag met vetzurenuitslag.  

 
De betekenis van de Blood NEFA waarden:

Blood NEFA waarden beneden 600 mEq / l;
De koe is gezond en heeft geen extra controle nodig.
Blood NEFA waarden boven 600 mEq / l;
De koe heeft een energietekort. Verhoog de energie-inname van het dier.
Het advies is om via de normale melkcontrole (elke 4-6 weken) controle te doen van het herstel.
Blood NEFA waarden boven 800 mEq / l;
De koe heeft slepende melkziekte en moet behandeld worden.
Advies: Om de twee weken individuele controle doen om het herstel te volgen.
 
De Novo- Hieraan is af te lezen hoe de koe het voer verteerd. Hoe hoger de waarden hoe beter het is.
De ideale waarden liggen boven de 24%. Onder de 20% is minder goed.
Bij een waarde van <18% is er een mogelijke kans op een gedraaide lebmaag. (3/4 dagen, max 10 dagen na afkalven)
 

 

Heeft u nog vragen bel gerust naar kantoor!


Professor Barbano heeft ons onlangs uitleg gegeven over de vetzuren,

bekijk hier de film

Waarom door VVB Veluwe IJsselstreek de melkcontrole laten uitvoeren?

Individuele wensen

Vereninging voor Veehouderijbelangen Veluwe IJsselstreek is een vereniging die voor melkveehouders melkcontrole uitvoert en de gegevens verwerkt op de wijze die elke veehouder individueel wenst. Dit tegen een zo laag mogelijke kostprijs, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit. Heeft u alleen belangstelling voor gehalte- en/of celgetalonderzoek dan kunnen wij u ook een passende oplossing bieden.

Concurrende tarieven

Veluwe IJsselstreek heeft zich in de afgelopen jaren bewezen als een stabiele vereniging die zorg draagt voor sterk concurrerende tarieven van de melkcontrole. Tal van veehouders uit geheel Nederland laten hun melkmonsters reeds door ons analyseren.

Eigen Laboratorium

Na de analyse van de melkmonsters in ons eigen laboratorium, verwerken we vervolgens de gegevens bij CRV of in het FHRS-programma. Hierdoor kunnen wij zorg dragen voor een snelle en correcte verwerking.

Duidelijke uitslag

Met een duidelijke uitslag waarop alle belangrijke kengetallen, vet, eiwit en celgetal zijn vermeld, inclusief de nieuwe Herd Management Tools (vetzuren onderzoek) De melkcontrole-uitslag kan op papier en via internet aangeleverd worden.

Zelf monsteren of met monsternemer

U kunt de monstername door een van onze monsternemers uit laten voeren of kiezen om de monstername zelf uit te voeren als ‘doe-het-zelver’. Wij kunnen voor te gebruiken meetapparatuur zorgen.

In heel Nederland

In het gehele land hebben we D.H.Z.-monsteraars die de melkmonsters door Post NL of een koeriersbedrijf naar ons laten sturen.  Ook melkmonsters die genomen zijn door automatische melksystemen (robot) kunnen door ons worden onderzocht en eventueel worden doorgestuurd naar het CRV-programma.

Onze monsternamemogelijkheden

Hieronder vindt u onze mogelijkheden bij MPR

229